1. Ką pasirinkti: projektorių ar televizorių? Kas geriau: televizorius ar projektorius?
  2. Projektoriaus ekranas: pasirinkti pigesnį ar brangesnį?
  3. Atstumas iki projektoriaus ekrano, žiūrovų padėtis ir projekcinio ekrano dydis
  4. Namų kino teatro patalpos charakteristikos
  5. Ekrano formatas. 4:3? 16:9? Kitas?
  6. Tiesioginė (priekinė) vaizdo projekcija ar galinė vaizdo projekcija?
  7. Projekcinių ekranų tipai
  8. Stacionarūs projekciniai ekranai
  9. Susukami projektorių ekranai
  10. Mobilūs projekciniai ekranai
  11. Projekcinių ekranų medžiaga
  12. Vaizdo sustiprinimo koeficientas (gain)
  13. Vaizdo ryškumas ir kontrastas
  14. Patalpos apšviestumas

Ką pasirinkti: projektorių ar televizorių? Kas geriau: televizorius ar projektorius?

Galvojate kaip išsirinkti nebrangų projektorių, nebrangų ekraną, kaip sukurti nebrangų kino teatrą? Bičiuliai, būkime atviri ir sąžiningi – geri dalykai nekainuoja pigiai. Norite džiaugtis aukščiausios raiškos nuostabių vaizdu, tarkime, 2 metrų įstrižainės ekrane? Ir pageidaujate, kad nekainuotų 30 000 litų? Tuomet verta pagalvoti apie projektoriaus ir projekcinio ekrano įsigijimą. Norite žiūrėti aukščiausios kokybės vaizdą, o ne šiaip projekciją ant baltos paklodės? Tuomet projektorių ir projektoriaus ekraną reikia rinktis apgalvotai ir skirti tam laiko. Jei mes Jūs nuliūdinome, ir nuspręsite, kad tikro namų kino teatro įrengimas - ne Jums, tuomet nuoširdžiai tikiuosi, kad bent jau paskatinau Jūs svajonių televizoriaus paieškai.  

geriausias 2014 metų projektorius   pasirinkti 2014 metų vaizdo projektorius
     

Tiems, kurie lieka su mumis ir vis dar svajoja išsirinkti geriausią projektorių, geriausią projekcinį ekraną, sukurti geriausią namų kino teatrą ir džiaugtis išties kokybišku vaizdu, mes skiriame mūsų trumpus užrašus. Nuoširdžiai tikimės, kad mūsų pamastymai pagelbės įgyvendinti Jūsų svajonę apie nuostabią vaizdo projekciją ant didelio ekrano.

Iškart paminėsime, kaip ir bet kurioje veikloje, kuriant namų kino teatrą nebūna pusėtinų sprendimų: geras projektorius - blogas ekranas, geras ekranas - netinkama aplinka ir panašiai. Toliau mes mielai Jums papasakosime, į ką atkreipti dėmesį. Mes prekiaujame profesionalia projekcine danga, skirta įvairiems paviršiams ir įvairiai aplinkai, todėl pagrindinė informacija bus pateikiama būtent apie tai, kaip išsirinkti geriausią profesionalų HD, 3D, ar net 4K raiškos projekcinį ekraną. Laikas nuo laiko informacija bus atnaujinama, todėl maloniai kviečiame apsilankyti dažniau!

 

Žemiau mes Jums papasakosime, ką reikia žinoti pasirenkant projektoriaus ekraną Jūsų namų kino teatrui. Tokios pat taisyklės galioja video projekcijoms eksterjere ir visuomeniniuose patalpose.

 Projektoriaus ekranas: pasirinkti pigesnį ar brangesnį?

Renkantis namų kino projektorių svarbu žinoti, kad projektoriaus ekranas tiek pat svarbus kiek ir pats projektorius. Kaip žinia, projektorių ekranai gaminami iš įvairių medžiagų, būna skirtingų dydžių ir labai skirtingų kainų lygių. 

Pagrindinė kiekvieno projekcinio ekrano užduotis – surinkti visą projektoriaus į jį nukreiptą šviesos srautą ir tolygiai paskirstyti jį po visą ekrano paviršių. Ir tai turi būti padaryta vienodai kokybiškai kiekviename projekcijos ekrano paviršiaus taške. Nuo šviesos srauto sklaidos ir paskirstymo kokybės priklauso kritinis projekcijos kampas, t.y., kokiu kampu prieš ekraną gali būti projektorius ir kokiu kampu gali būti žiūrovai, kad matytų ryškų kokybišką vaizdą. Ryškesniam vaizdui pasiekti dauguma šiuolaikinių projektorių turi papildomas funkcijas, kurios leidžia šviesos srautą nukreipti labiau į ekrano centrą. Pvz., Epson projektorių gamintojai tai vadina Super resolution, kiti projektorių gamintojai naudoja kitus pavadinimus. Profesionali ekranų danga – dažai Paint On Screen atvaizduojant net tokį ryškų ir koncentruotą šviesos srautą, meistriškai paskirsto jį visu dideliu projekcijos paviršiumi ir nepalieka blyškių ir neryškių kampų.

hd 3d 4k projektorių ekranai namų kinas

 

 

profesionalus aukščiausios kokybės projektorių ekranai

 

 Atstumas iki projektoriaus ekrano, žiūrovų padėtis ir projekcinio ekrano dydis

Projekcinio ekrano kokybė, atstumas iki ekrano ir projektoriaus galimybės lemia, kokio dydžio ir kokios kokybės vaizdo projekciją galima išgauti. Optimalus žiūrėjimo atstumas tiesiogiai įtakoja žiūrovų vietas prieš projektoriaus ekraną. Vaizdo projektoriai turi skirtingas charakteristikas. Naudojimosi instrukcijose yra nemažai tikslių grafikų ir diagramų, nurodančių, kokio dydžio ir kokios kokybės vaizdo projekciją tam tikromis sąlygomis gali pasiekti konkretus projektoriaus modelis. Geriausių vaizdo projektorių gamintojai tokią informaciją talpina savo interneto svetainėse. Ateityje nuorodas į geriausių projektorių gamintojų šaltinius mes talpinsime pas save. Jus galėsite susipažinti su šia svarbia informacija kai ateis laikas rinktis vaizdo projektorių ar projektorių ekraną.

Namų kino teatro patalpos charakteristikos

Prieš nusiperkant video projektorių ir projektoriaus ekraną, patariame dar kartą gerai įvertinti patalpas, ar kitą erdvę, kur planuojate įrengti savo namų kino salę. Ar užtenka erdvės kambaryje, ar pakankamo pločio siena, kad į ją nukreipti didelę vaizdo projekciją? Siūlome įvertinti patalpos apšviestumą: langų dydį ir jų skaičių, ar nėra didelių durų ir kitų nepalankių faktorių, kurie gali sutrukdyti užtemdyti patalpas ir pasiekti geriausios projektoriaus vaizdo kokybės.

Nemažai informacijos apie teisingą patalpos erdvės kino teatrui suplanavimą ir teisingą projektoriaus ekrano dydžio apskaičiavimą, Jūs rasite paspaudę ant gamintojų logotipų.

 projektorius panasonic pasirinkti projektorių jvc  pasirinkti geriausią projektorių benq epson projektoriaus ekranai 
 Projektoriaus pasirinkimas viewsonic  geriausias projektorius infocus  projektorių ekranai optoma projektorius  išsirinkti projektoriaus ekraną vivitek projektorius

  

Ekrano formatas. 4:3? 16:9? Kitas?

Plačiaformačio vaizdo populiarumas rado savo tęstinumą ir projektorių ekranų formate, todėl rekomenduojame rinktis ekrano formatą 16:9. Šis ekrano formatas atkuria plačiaformačias vaizdo projekcijas, be to puikiai susitvarko su 4:3 vaizdo formato atkūrimu. Savo ruožtu, tokio pat aukščio ekrane formato 4:3 plačiaformatė vaizdo projekcija atrodys labai maža ir nenatūraliai siaura. Svarbu žinoti, kad dauguma šiuolaikinių video projektorių atkuriančių vaizdą 16:9 formatu, be vargo pritaikomi vaizdo demonstravimui 4:3 formatu. Vienas pagrindinių dažų ekranams Paint On Screen privalumų – neskausmingas pritaikymas visų formatų, dydžių ir formų vaizdo projekcijoms. 

plačiaformatė video vaizdo hd projekcija   vaizdo video projektorius projekcija kokybiška
     

Tiesioginė (priekinė) vaizdo projekcija ar galinė vaizdo projekcija?

Video projektorius galima naudoti frontalinei (priekinei) arba galinei vaizdo projekcijai. Frontalinės (priekinės) vaizdo projekcijos ekranai dirba šviesos srauto sklaidos principu, kai projektorius ir žiūrovai yra vienoje pusėje su projekcijos ekrano paviršiumi. Tai yra populiariausias ir lengviausiai realizuojamas video projekcijos būdas. Naudojant Paint On Screen dažus projektoriaus ekraną galima sukurti savo rankomis labai greitai ir paprastai - per vieną valandą.

Galinėje vaizdo projekcijoje projektorius montuojamas ir skleidžia šviesos srautą iš kitos, žiūrovams nematomos, ekrano pusės. Tokius ekranus rekomenduojama montuoti tik pakankamai dideliuose patalpose, kuriose yra galimybė skirti pakankamai vietos iš kitos ekrano pusės. Deja, specialūs galinės projekcijos ekranai ganėtinai brangūs, o brangios vietos ekrano ir projektoriaus montavimui dažniausiai pritrūksta, todėl toliau apie šią projekcinių ekranų rūšį mes nekalbėsime.

 Projekcinių ekranų tipai

Projekcinis ekrano tipas, kuris geriausiai perteiks vaizdą Jūsų konkrečiu atveju, priklauso nuo projektoriaus galimybių, vaizdo žiūrėjimo kampo, patalpos arba aplinkos apšvietimo lygio ir projektoriaus atstumo nuo ekrano. Didžioji dauguma projektorių ekranų yra plokšti, tačiau kartais, kai naudojami specialus vaizdo projektoriai, ekranai gali būti išgaubti.

Dažniausiai projektorių ekranai yra baltos, pilkos ar net juodos spalvos. Profesionalaus projekcinio ekrano spalva tiesiogiai priklauso nuo sąlygų, kurias minėjome aukščiau: pasirinkto projektoriaus galimybių: projektoriaus raiškos ir vaizdo kontrasto, patalpos apšviestumo, vaizdo žiūrėjimo kampo ir t.t. Projekciniai dažai Paint On Screen tuo ir geri, kad siūlo sprendimus įvairioms vaizdo projekcijoms skirtingose sąlygose.  

   

Stacionarūs projekciniai ekranai

Yra keli projektoriaus ekrano montavimo būdai. Jei namų kino teatras visada bus toje pačioje patalpoje, tuomet verta sumontuoti rėminį stacionarų projektoriaus ekraną ant sienos visiems laikams. Verta pagalvoti ir apie specialiais užuolaidas, kurios apsaugos ekraną nuo vieno pagrindinių priešo – išblukimo nuo ultravioletinių spindulių. Stacionarus rėminis projekcinis ekranas – tai vienas brangiausių sprendimų. Dažai ekranams Paint on screen siūlo sprendimus video projekcijoms, kurie nebijo ultravioletinių spindulių poveikio, kaip tradiciniai stacionarūs projekciniai ekranai. Taip pat mūsų siūlomi sprendimai neturi jokių rėminių konstrukcijų, kurias montuojant tenka gadinti sienas.

 stacionarus rankinis ekranas projekcijai    rankinis mobilus motorizuotas projektoriaus ekranas

 Susukami projektorių ekranai

Ši projekcinių ekranų rūšis vartotojui suteikia papildomų panaudojimo galimybių ir daugiau vietos kitiems daiktams: gėlėms, paveikslams ir t.t. Susukamas ekranas gali būti sumontuotas lubose ar ant sienos ir išskleistas kada to reikia. Tai ne pats blogiausias variantas kai norima vienu šoviniu nušauti du zuikius: turėti ir ekraną, ir, pavyzdžiui, paveikslą ant sienos.

Susukamų projektorių ekranų montavimui rekomenduojama pasitelkti specialistus, kurie įvertins ekrano montavimo galimybes, pasirūpins tvarkingą elektros instaliacija ekrano valdymui, nustatys tikslų montuojamo ekrano lygį. Profesionalūs kokybiški susukami ekranai nemažai sveria, todėl daug kas vengia juos naudoti savo namuose. Būtina taisyklingai jos pritvirtinti prie sienos ir, jei reikalauja situacija, tvarkingai išardyti ir vėl surinkti lubų konstrukciją.

Svarbu žinoti, kad neprofesionalūs arba pusiau profesionalūs susukami projekciniai ekranai laikui bėgant dažnai deformuojasi ir „paleidžia bangą“, kas gerokai pablogina vaizdo kokybę. Yra kelios pagrindinės priežastys, kodėl taip atsitinka. Tai gali būti ultravioletinių spindulių poveikis, dažnas susukamo ekrano panaudojimas, neteisingai ekrano gamintojo parinkti svareliai, traukiantys ekraną žemyn, o taip pat dažnos montavimo ir reguliavimo klaidos.

 ekranai video projekcijos instaliacijoms

Зачастую именно так перевозят Ваши "дорогие" экраны

 

motorizuotas ekranas projekcijai rinktis 

Традиционный брак упаковки сворачивающихся проекционных экранов 

 Mobilūs projekciniai ekranai

Mobilūs ekranai projektoriams – tai pats pigiausiais ekranų namų kino teatrams variantas. Mūsų nuomone, vienintelis jų privalumas yra nesudėtingo montažo galimybė. Trukumų daugiau: nepatogus reguliavimas ir suderinamumas su projektoriumi, nedidėli išmatavimai ir, dažniausiai, labai prasta vaizdo kokybė.

   

Projekcinių ekranų medžiaga

Projektorių ekranai skirti atspindėti kuo didesnį šviesos srautą ir sukurti kiek įmanomą ryškesnį vaizdą. Geriausiam rezultatui pasiekti projektorių ekranai gaminami iš įvairių medžiagų, priklausomai nuo jų paskirties ir norimo rezultato. Ekrano medžiagos tipas nemažai įtakoja vaizdo sustiprinimo koeficientą (gain) ir vaizdo ryškumą, vaizdo žiūrėjimo kampą ir t.t. Vėliau mes pateiksime pavyzdžių ir pagrindines įvairių rūšių projekcinių ekranų charakteristikas.

   

Vaizdo sustiprinimo koeficientas (gain)

Vaizdo sustiprinimo koeficientas (gain) - tai viena svarbiausių projektoriaus ekranų savybių. Vaizdo sustiprinimo koeficientas rodo kiek kartų nuo ekrano atsispindėjęs šviesos srautas yra ryškesnis už šviesos srautą, statmenai nukreiptą į ekrano paviršių, kurio gain yra laikomas 1. Pavyzdiniu ekrano paviršiumi (etalonu) laikomas ekrano paviršius, padengtas magnio karbonatu arba titano dioksidu. Dauguma ekranų su dideliu vaizdo sustiprinimo koeficientu yra ne matiniai, kaip paprastai galvojama, bet blizgus. Tačiau tai paprastai pasireiškia veidrodiniu efektu: pasirodo ryškios šviesos dėmės. Tai yra stipriai padidinti ir ryškiai matomi projektoriaus objektyvo lęšių atspindys. Jei dėmės ganėtinai didelės ir ne pernelyg ryškios, toks pašalinis efektas gali likti nepastebėtas: žmogaus akis yra jautresnė smulkių detalių kontrastui nei didelio vaizdo apšviestumo pokyčiams. Manoma, kad kuo didesnis vaizdo sustiprinimo koeficientas, tuo ryškesnį vaizdą matys žiūrovai. Taip, iš dalies tai tiesa, tačiau vaizdo ryškumas - tai toli gražu ne viskas. Atsimenate jausmą, kaip skauda akis nuo ryškios saulės, ryškaus televizoriaus ar kompiuterio monitoriaus ekrano? Ar kada pastebėjote, kad net labai spalvingi filmai kino teatruose yra ne tokie ryškūs, kaip televizoriaus ekrane, ir nuo jų neskauda akis kaip nuo ryškių televizorių ar kompiuterių monitorių ekranų? Sutikite, vaizdas kino teatro ekrane atrodo net šiek tiek per minkštas, ir kartais norisi įprastai padidinti vaizdo ryškumą. Taigi, dar pakartosime – kokybiškoje video projekcijoje svarbiausia - ne vienas rodiklis - aiškus savybių lyderis, bet tinkamai parinkti ir vienas kitą papildantis komponentai, bei jų savybių visuma. Mūsų dažai projekciniams ekranams Paint On Screen parenkami individualiai kiekvienam projektui, todėl vaizdo kokybė visada puiki.

   

Vaizdo ryškumas ir kontrastas

Vieni pagrindinių vaizdo projekciniame ekrane ryškumą ir kontrastą lemiančių faktorių yra projektoriaus šviesos srautas, ekrano dydis ir išorės apšviestumo lygis. Ar žinote, kad žmogaus akis suvokia ryškumą logaritmiškai? Objektai, kurių ryškumas žmogaus akiai skiriasi du kartus, iš tikrųjų skiriasi šešis kartus. Svarbu žinoti, kad kuo didesnis projektoriaus ekranas, tuo mažesnį ryškumą ir kontrastą jis turi ploto vienetui. Šie parametrai gali būti pagerinti mažinant ekrano dydį arba patalpos apšviestumo lygį. Ir atvirkščiai. Nuo sienų ir lubų atspindėta šviesa visada sukuria šviesos foną, kuris pablogina vaizdo kokybę. Tiesioginiai saulės spinduliai gali padaryti vaizdą ekrane beveik neįžiūrimu. Mums, kaip vaizdo projekcijų profesionalams svarbu žinoti, kokią įrangą ir kokioje aplinkoje Jūs planuojate naudoti. Kiekvienas Jūsų ekranas ir kiekviena vaizdo projekcija – tai individualus projektas. Mes pasirūpinsime, kad matytumėte geriausią vaizdą, koks įmanomas Jūsų sąlygomis.

   

Patalpos apšviestumas

Apšviestumas (E ) matuojamas liuksais. Naktį jis lygus beveik nuliui (0,2 lx), uždaroje patalpoje dieną netoli 100 lx, debesuotą dieną 1000 lx, saulės spinduliai vidurdienį duoda mums beveik 100.000 lx. Kad projekcijos vaizdas būtų natūralus, projektorius turi užtikrinti tokį šviesos srautą į ekraną, kuris gerokai viršytų tuo metų esantį patalpoje arba atviroje erdvėje apšviestumo lygį. Viena iš pagrindinių vaizdo projektorių charakteristikų - šviesos srauto stiprumas (I) yra matuojama ANSI liumenais ir susijusi su ekrano ryškumu: E = I / S, kur S - ekrano plotas. Norint tinkamai pasirinkti projektorių ir projektoriaus ekraną svarbu žinoti sąlygas, kuriomis dirbs sistema , ir norimos video projekcijos dydį. Bet apie tai ir daug kitų dalykų, mes papasakosime Jums vėliau. Iki kito karto!

Partneriai